کانال تلگرام انجمن
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آشنایی با نرم افزارهای نت نویسی گیتار

 1. Top | #1

  /images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

  عنوان کاربر
  مدیرکل سایت
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  نوشته ها
  19,064
  تشکر
  71,142
  از این کاربر 112,303 بار در 21,259 ارسال تشکر شده است.
  Trance
  DJ Tatana

  آشنایی با نرم افزارهای نت نویسی گیتار

  نوشته پیام عزیز از سایت قبلی:

  نت نويسي براي گيتار

  گروهي از برنامه‌هاي کامپيوتري در حوزه موسيقي اصطلاحا نرم‌افزار Notation يا نت نويسي نام دارند. اين برنامه‌ها اساسا بر مبناي منطق MIDI کار مي‌کنند و مي‌توانند فايل‌هايي با فرمت MIDI بخوانند، بنويسند و يا صداي آنها را پخش کنند. از جمله برنامه‌هاي مشهور و پرطرفدار در اين زمينه مي‌توان به Sibelius و Finale اشاره کرد که براي مقاصد و کاربردهاي عمومي مناسبند. اما در ميان انواع برنامه‌هاي اين خانواده، تعدادي نرم‌افزار وجود دارند که براي کاربردهاي خاص طراحي شده‌اند و در آن زمينه‌ها بسيار بهتر و قوي‌تر از نرم‌افزارهاي عمومي عمل مي‌کنند. نرم‌افزارهاي نت‌نويسي براي گيتار از آن جمله‌اند.

  گيتار يک ساز سيمي و از خانواده Chordophones است و به دليل شيوه خاص نواختن آن (تک ضرب‌هايي که توسط انگشتان روي تار فرود مي‌آيند) با منطق ديجيتالي و ضرب‌آهنگ سيستم‌هاي الکترونيکي بسيار سازگار است. به همين دليل نت نويسي براي گيتار با استفاده از کامپيوتر و طراحي نرم‌افزار براي اين منظور در مقايسه با برخي سازهاي ديگر همچون ويلن، بسيار آسان‌تر است. همين موضوع سبب مي‌شود که کارشناسان موسيقي و کامپيوتر بتوانند استانداردهايي همچون MIDI را با مقتضيات اين ساز وفق دهند.

  اغلب نرم‌افزارهاي نت نويسي براي گيتار همچون ساير نرم‌افزارهاي نت‌نويسي عمومي با کامپيوتر داراي امکاناتي همچون قابليت اتصال به ورودي MIDI ، ضبط و پخش نت، و چاپ اسکور (صفحه نت) هستند. در عين حال هر ساز موسيقي داري ويژگي‌ها و تکنيک‌هاي خاص خود مي‌باشد که شيوه آهنگسازي و نوازندگي توسط آن را از ديگر سازها متمايز مي‌کند. هنگامي که سراغ نرم‌افزارهاي مرتبط با يک ساز مي‌رويم ترجمان ديجيتالي همين تفاوت‌ها قابل مشاهده است. گيتار نيز از اين قاعده مستثنا نيست.

  يکي از ويژگي‌هاي اين خانواده از نرم‌افزارهاي نت‌نويسي، توانايي آنها در نت نويسي به شيوه تبلچر (Tablature) - علاوه بر شيوه استاندارد نت‌نويسي - است. در اين شيوه به جاي آنکه نت‌هاي استاندارد موسيقي روي خطوط حامل پنج خطي نوشته شوند، محل قرارگيري انگشت نوازنده روي تارهاي ساز مشخص مي‌شود. حسن اين روش نسبت به روش کلاسيک آنست که نوازنده خيلي سريع مي‌تواند به مراجعه به جدول‌هايي که اصطلاحا Tab ناميده مي‌شوند، نحوه قرارگيري انگشتان دست خود روي ساز را تشخيص دهد. روش تبلچر را مي‌توان يک روش ويژوال يا بصري براي نت نويسي دانست. با اين حال سيستم تبلچر تنها براي بعضي از سازهاي موسيقي که تارهاي محدودي دارند و با انگشت نواخته مي‌شوند، امکان پذير است. از آنجا که گيتار تعداد کمي رشته يا تار (string) دارد و آکورد نويسي بخش مهمي از آهنگسازي با گيتار را تشکيل مي‌دهد، روش تبلچر بيشتر براي همين ساز اهميت دارد. شكل 1 نمايي از يك صفحه نت موسيقي كه به وسيله نرم‌افزار Guitar Pro و به دو روش استاندارد و تبلچر نوشته شده را نشان مي‌دهد.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  در اينجا براي آشنايي بيشتر شما با اين خانواده از برنامه‌هاي آهنگسازي، چند نرم‌افزار که بيشتر معروف هستند را معرفي مي‌کنيم و براي اينکه بررسي کاملتري نسبت به نرم‌افزارهاي مربوط به گيتار داشته باشيم، از محدوده برنامه‌هاي نت نويسي فراتر مي‌رويم و گريزي هم به نرم‌افزارهاي Sequencer مختص به اين ساز مي‌زنيم.

  Sibelius G7 Kontakt Edition
  برنامه G7 يک ابزار کامل نت‌نويسي براي گيتار است. به کمک G7 مي‌توانيد آهنگ‌ها و آکوردهاي خود را به همراه متن اشعار (زير نت‌ها)، علائم ويژه موسيقي به شيوه استاندارد و يا به کمک سيستم تبلچر بنويسيد.
  اين نرم‌افزار قابليت باز کردن و خواندن فايل‌هاي MIDI که براي گيتار نوشته شده‌اند را دارد. اين برنامه همچنين مي‌تواند ورودي MIDI را از يک ساز الکترونيکي يا کامپيوتري ديگر مانند سينتي‌سايزر‌ها (معروف به ارگ الکترونيکي) يا کيبوردهاي ساده الکتريکي دريافت کند.
  علاوه بر اين، G7 قادر به خواندن و نوشتن با فرمت ASCII Tab نيز هست. اين فرمت يک فرمت متني است که براي نوشتن تبلچر به‌کار مي‌رود و نوازندگان و آهنگسازان گيتار از اين فرمت در مقياس گسترده‌اي براي تبادل تبلچرها در اينترنت استفاده مي‌کنند. البته فرمت ASCII Tab يک فرمت استاندارد و دقيق نيست و بيشتر براي مشاهده نوازندگان گيتار به صورت بصري ابداع شده، اما پاره‌اي از قواعد در تمام روايت‌هاي اين فرمت رعايت مي‌شود و به همين دليل برخي نرم‌افزارهاي نت‌نويسي براي گيتار قادر به خواندن آن هستند.

  روش‌هاي ديگري نيز براي وارد کردن نت موسيقي به G7 وجود دارد. از جمله مي‌توان به امکان اسکن‌کردن نت‌ها و تبديل آن به نت‌هاي MIDI اشاره کرد. اين قابليت به صورت عمومي در برنامه نت نويسي سيبليوس ـ که در شماره پيش معرفي کرديم ـ نيز وجود دارد، اما اگر مي‌خواهيد نت گيتار را اسکن کنيد، G7 اين کار را بهتر انجام مي‌دهد.
  با استفاده از اين نرم‌افزار مي‌توانيد آهنگ‌هاي خود را با کامپيوتر بنوازيد و آن را با فرمت Wave ضبط کنيد تا بعدا روي CD منتقل نماييد. اين کار در نسخه Kontakt Edition نرم‌افزار G7 امکان‌پذير است. در اين نسخه، برنامه جانبي Kontakt Player (ساخت شرکت Native Instruments) مي‌تواند نت‌هاي گيتار را با صداي واقعي گيتار برايتان بنوازد. به اين ترتيب مي‌توانيد آثار خود را با حس و حالي مشابه واقعيت بشنويد. نرم‌افزار Kontakt Player در برنامه نت نويسي سيبليوس نيز وجود دارد، اما در نسخه استاندارد آن نمي‌توانيد مشابه Sample هاي با کيفيت گنجانده شده در G7 را پيدا کنيد. در اين نسخه از G7 صداي انواع گيتارها (مانند نايلوني آکوستيک يا گيتار جاز) را با دقت و کيفيت بالا در اختيار شما قرار دارد.
  سازندگان نرم‌افزار G7 علاوه بر امکان چاپ نت با استفاده از چاپگر، روش ديگري نيز براي انتشار نت‌هاي شما پيش‌بيني کرده‌اند. مي‌توانيد آهنگ‌هايي که براي گيتار نوشته‌ايد را از طريق سايتG7music.net نيز منتشر کنيد. در عين حال اين برنامه براي آموزش گيتار، سبک‌ها و تکنيک‌هاي آن نيز نرم‌افزار سودمندي است و بخشي از برنامه به ابزارهاي آموزشي براي اين منظور اختصاص يافته است.
  سايت g7info.com حاوي اطلاعات كاملي پيرامون اين نرم‌افزار است.


  اين برنامه يكي از نرم‌افزارهاي محبوب و معروف آهنگسازان و نوازندگان گيتار است. شكل 2 نمايي از اين نرم‌افزار را نشان مي‌دهد. قسمت پايين اين برنامه مانند اغلب نرم‌افزارهاي Sequencer يا Wave Editor است و به تدوين‌گر امكان تنظيم همزمان چند كانال مختلف يا در حقيقت چند تراك مستقل را مي‌دهد. هر تراك معرف يك ساز و يك كانال MIDI با تنظيمات خاص آن است. در پنجره بالايي نرم‌افزار صفحه نت ديده مي‌شود كه بسته به تمايل كاربر مي‌تواند همزمان يك قطعه را هم به شيوه استاندارد نت نويسي و هم به شيوه تبلچر نمايش دهد.

  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

  اين برنامه داراي امكانات جالب ديگري نيز هست. مثلا مي‌توانيد از Fretboard كه ظاهري شبيه قسمت مياني ساز گيتار دارد و يا كيبورد – كه مانند يك پيانو است براي پيدا كردن و يا نواختن نت‌ها استفاده كنيد. روي Fretboard محل قرارگرفتن هريك از نت‌ها موسيقي (با استفاده از نام تك حرفي نت‌ها) روي ساز مشخص شده است. اين دو ابزار بصري مي‌تواند نقش مهمي در ساده كردن كار نت نويسي و آهنگ‌سازي ايفا كند.Guitar Pro يك تيونر نيز دارد. (شكل 3)

  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  شكل 4 پنجره Chord در اين نرم‌افزار را نشان مي‌دهد. اين پنجره كه مشابه آن در اغلب برنامه‌هاي نت نويسي مخصوص گيتار مشاهده مي‌شود امكان ساختن دياگرام آكوردها (Chord Diagrams) را فراهم مي‌سازد. اين دياگرام ها كه ظاهري شبيه سيستم نت نويسي تبلچر دارند به شكل جدول هاي كوچك 5 در 5 روي صفحه نتي كه به روش استاندارد نوشته شده قرار مي‌گيرند و به نوازنده كمك مي‌كنند تا خيلي سريع آكورد جديد را پيدا كند.
  از ديگر امكانات اين برنامه مي‌توان به ابزار توليد PDF يا تصوير Bitmap (فرمت BMP) از صفحه نت، امكان تهيه خروجي Wave از قطعه، خواندن و نوشتن نت‌ها با فرمت MusicXML امكان افزودن انواع افكت و پشتيباني از انواع هارموني‌هاي مصنوعي اشاره كرد.
  نسخه آزمايشي برنامه Guitar Pro را مي‌توانيد از سايت تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند. دريافت كنيد.

  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

  Finale Guitar
  برنامه Finale Guitar نسخه خاصي از همان برنامه معروف Finale است كه براي نت‌نويسي گيتار بهينه شده است(شكل5). كساني كه با نرم‌افزار فيناله آشنايي دارند، با نسخه مخصوص گيتار آن نيز خيلي سريع مي‌توانند مانوس شوند. همانطور كه قبلا هم در همين سلسله مقالات گفتيم، نرم‌فزار فيناله يكي از محبوب‌ترين و مشهورترين نرم‌افزارهاي نت نويسي در دنياست و رقيب اصلي برنامه سيبليوس محسوب مي‌شود.

  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  فيناله گيتار همچون نرم‌افزار اصلي فيناله به داشتن نوار ابزار مفصل، كارآمد و كاربرپسند معروف است. به عنوان مثال شكل 6 تعدادي از پركاربردترين ابزارهاي اين برنامه‌را نشان مي‌دهد كه مشابه آن را مي‌توانيد در ساير برنامه‌هاي نت نويسي گيتار و به طور كلي نرم‌افزارهاي عمومي نت نويسي (مانند سيبليوس) مشاهده كنيد. اسامي اغلب اين ابزارها براي موسيقيدانان و آهنگسازان آشناست و نيازي به معرفي بيشتر ندارد. تقريبا اكثر خصوصياتي كه براي G7 برشمرديم، در مورد فيناله گيتار نيز صادق است و تفاوت‌ها عمدتا در كارايي و ميزان خوش‌دست بودن ابزارهاست.
  نسخه آزمايشي اين برنامه را مي‌توانيد از سايت finalemusic.com دانلود كنيد. سايت فيناله همچنين قسمتي به نام Showcase دارد كه هزاران قطعه نوشته شده براي گيتار توسط ديگر كاربران اين نرم‌افزار به طور رايگان در آنجا قرارداده شده و مي‌توانيد علاوه بر ارسال آثار خود به اين سايت، قطعات ديگران را نيز دريافت و امتحان كنيد.

  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

  شكل 6

  برنامه Guitar Tracks Pro يك ميكسر قدرتمند براي ضبط ديجيتالي صداي گيتار است. نوازندگان و آهنگسازان گيتار مي‌توانند آثار خود را به وسيله اين برنامه ضبط كنند و سپس تغييرات لازم را براي آماده سازي قطعات روي آنها اعمال كنند( شكل 7) .
  اين نرم‌افزار در حقيقت يك ركوردر 32 كاناله است كه يك كنسول ميكس ديجيتالي، يك آمپلي فاير مخصوص گيتار، مجموعه‌اي از افكت‌هاي صوتي با كيفيت بالا و يك ابزار ساختن Loop ـ كه با برنامه ACID سازگار است ـ آن را همراهي مي‌كنند.
  يك تيونر كروماتيك و يك مترونم (Metronome) و يك كتابخانه غني از اصوات همراهي كننده كه مي توانيد به عنوان پس زمينه اجراي خود قرار دهيد نيز در اين نرم‌افزار گنجانده شده است. اين نرم‌افزار قدرتمند طوري طراحي شده كه تمام نيازهاي يك استوديوي ضبط را در اين زمينه برآورده كند. بنابراين مي‌توانيد اين نرم‌افزار را ـ به شرط داشتن يك كامپيوتر سريع و قوي ـ جايگزين تجهيزات سخت‌افزاري مشابه نماييد.

  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

  شكل 7
  با استفاده از تيونر كروماتيك Guitar Tracks Pro مي‌توانيد ساز خود را به طور دقيق كوك كنيد. نوازندگان آماتور مي توانند از مترونم نرم‌افزاري اين برنامه براي تنظيم صحيح سرعت اجرا و نواختن ساز استفاده كنند.
  براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اين نرم‌افزار و دانلود كردن نسخه آزمايشي آن مي‌توانيد به سايت cakewalk.com مراجعه نماييد.  4 کاربر مقابل از milad_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


  امضای ایشان

 2. Top | #2

  /images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif/images/statusicon/s1.gif

  عنوان کاربر
  مدیر انجمن
  تاریخ عضویت
  May 2012
  نوشته ها
  8,067
  تشکر
  27,421
  از این کاربر 36,392 بار در 8,666 ارسال تشکر شده است.
  Psychedelic
  Lyctum
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.

  اینم اموزشیش برای افرادی که گیتار میخوان یاد بگیرن


  Legacy Steve Krenz Learn & Master Guitar Fingerstyle Guitar TUTORiAL DVDR (2013/10DVD)
  Publisher: Hal Leonard | Language: English | Full Scans | .ISO/.MP3/.PDF | 30.32GB | ASIN: B00BEIWSZ2
  MPG2, 7500.0kbps | 720×480, 30.0fps | AC-3, 192.0kbps | 48.0kHz 16bit, 2 channels


  With Learn and Master Guitar: Fingerstyle Guitar. you'll cover both basic and advanced techniques in Classical. Jazz. Merle Travis style, and more!


  In Learn and Master Guitar: Fingerstyle Guitar, this 10-disc set, guitar master Steve Krenz shows you how to play beautifully and cleanly using his tried and true fingerstyle method. Each season is accompanied by both a beginner and an advanced workshop session. Best of all, you'll learn more than just "technique," Steve teaches you how to arrange songs on your own for fingerstyle guitar. Imagine playing your favorites for family and friends, even if you've never heard them played fingerstyle before!


  Lessons include:


  Basic Movements
  Training Your Hands
  3rds, 6ths, 10ths, Oh My!
  Fingerstyle Arranging
  Classical Guitar
  Fingerstyle Techniques
  Fingerstyle Jazz
  Advanced Fingerstyle
  Lessons with the Masters
  And More!


  DVD Contents:


  DVD01: Session 1 - Basic Movements + Scans - 3.00GB/1h22m
  DVD02: Session 2 - Training Your Hands - 2.75GB/1h18
  DVD03: Session 3 - 3rds, 6ths, 10ths, Oh My! - 2.95GB/1h23m
  DVD04: Session 4 - Fingerstyle Arranging - 2.70GB/1h16m
  DVD05: Session 5 - Classical Guitar - 3.74GB/1h45m
  DVD06: Session 6 - Fingerstyle Techniques - 3.82GB/1h52m
  DVD07: Session 7 - Fingerstyle Jazz - 3.54GB/1h39m
  DVD08: Session 8 - Advanced Fingerstyle - 3.33GB/1h33m
  DVD09: Session 9 - Lessons with the Masters - 4.02GB/2h00m
  DVD10: PDF Lesson Book + Jam-Along Tracks - 468.96MB


  DiSK 1 - 3.15 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 2 - 2.89 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 3 - 3.08 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 4 - 2.82 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 5 - 3.90 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 6 - 4.17 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 7 - 3.68 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 8 - 3.48 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 9 - 4.14 GB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  DiSK 10 - 623.00 MB:


  Uploaded.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Bitshare.com:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  Rapidgator.net:
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  OR


  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  ------------------
  ------------------
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.


  OR


  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  تنها كاربران عضو مي توانند لينك ها را مشاهده كنند.
  امضای ایشان

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 14
  آخرين نوشته: 2017/12/08, 01:17 AM
 2. آشنایی و آموزش کامل استودیو موسیقی دیجیتال
  توسط milad_a در انجمن آموزش موسیقی الکترونیک
  پاسخ ها: 8
  آخرين نوشته: 2013/06/21, 04:33 AM
 3. پاسخ ها: 11
  آخرين نوشته: 2013/05/20, 06:21 PM
 4. کیتارو - Kitaro
  توسط milad_a در انجمن معرفی و بیوگرافی Dj ها و اهنگسازان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 2011/08/27, 07:44 PM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
© تمامی حقوق برای انقلاب ترنس محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد